Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 10.10.2015

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

5 września 2015 roku p. Dyrektor Wiesława Kosobudzka oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Latowiczu wzięli udział w IV  edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Wspólne czytanie fragmentów „Lalki” B. Prusa przez nauczycieli, pracowników Urzędu Gminy oraz pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej odbyło się w latowickim parku w bardzo przyjemnej atmosferze. Miłośników literatury nie odstraszyła nawet niezbyt sprzyjająca aura. Słuchacze dzięki interesującej interpretacji tekstu poczuli specyficzną atmosferę XIX- wiecznej Warszawy. Wraz z Wokulskim i Izabelą Łęcką przeżywali ich duchowe rozterki. Mamy nadzieję, że lektorzy zachęcili wszystkich do wspólnego odkrywania piękna literackiego języka. Liczymy, że w przyszłym roku będzie nas więcej!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania