Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Napisali o nas

Napisali o nas

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 01.04.2015

Gazeta „ Co słychać ?”

Gazeta „ Co słychać ?” zamieściła artykuł o działalności SKO na terenie naszej szkoły.

Uczniowie gimnazjum w Latowiczu przystąpili do programu TalentowiSKO pod patronatem miejscowego banku. Dlaczego? By się uczyć oszczędzania i pomagać bardziej potrzebującym. Patronat nad akcjami charytatywnymi objęły dwie dyrekcje - Wiesława Kosobudzka z ZS w Latowiczu oraz Ewa Kaliszewska z miejscowego oddziału Banku Spółdzielczego. Pokazują się w mediach, bo robią wszystko z serca, pomagając innym i rozwijając siebie

                                                        Ciułają, by wspierać

Aby pomóc potrzebującym, swoje siły złączyli członkowie SKO, wolontariat Starszy Brat - Starsza Siostra, samorząd uczniowski oraz pozostali uczniowie i nauczyciele. Głównym zadaniem w ramach programu było zorganizowanie przez opiekunów SKO - Annę Świątek, Monikę Tymińską, Krystynę Wołkowiecką i Annę Kłos dwóch kiermaszów – świątecznego i choinkowego w celu zdobycia środków finansowych, aby pomóc uczniom potrzebującym. Na kiermaszach można było kupić prace plastyczne, ozdoby choinkowe, karty świąteczne, świeczniki, stroiki, anioły wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz ciasta i pierniki upieczone przez członków SKO i wolontariuszy. Inną formą pozyskania pieniędzy była sprzedaż cegiełek oraz zbiórka pieniędzy do puszek. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów było to, że tak wiele osób zaangażowało się do pracy, aby działania SKO mogły być zrealizowane. Wśród zadań podejmowanych dotąd przez SKO -wiczów znalazły się również quizy wiedzy o bankowości, testy wiedzy o oszczędzaniu, krzyżówki, konkurs na logo SKO , a w planach są kolejne konkursy. Członkowie SKO brali też aktywny udział w uroczystościach nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, rodzinny piknik ekologiczny, mikołajki, apel bożonarodzeniowy, góra grosza, mikołajkowy turniej sportowy czy kolędowanie. Promocję talentowiska – jak mówią jego kreatorki - zauważyć można także w wielu mniej okazałych akcjach wolontariatu i SKO. To na przykład zbiórka baterii, korków, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, telefonów komórkowych. Uczcili też październik jako miesiąc oszczędzania, urządzili wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Latowiczu, pamiętali w listopadzie o zmarłych, namawiali do bycia ekologiem, a także przekazali prezenty dzieciom z Domu Dziecka w Siennicy. Ukoronowaniem tej pracy, zaangażowania oraz podzielenia się swoim czasem wolnym, talentami plastycznymi i kulinarnymi było wyróżnienie Wolontariusz 2014 w powiecie mińskim dla przewodniczącej wolontariatu i SKO, Katarzyny Skalskiej. Zarówno nagrodzona jak i jej pomocnice wskazują, że oszczędzanie pomaga im w rozwoju osobowy. Tu nie chodzi tak o pieniądze, jak o empatię wobec słabszych i biedniejszych. Przyda się im w dorosłym życiu. – Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektor Ewy Kaliszewskiej, która nas wspierała w przedsięwzięciach, służąc dobrym słowem, radą oraz cennymi informacjami na temat oszczędzania, finansów i bankowości – sumuje Monika Tymińska. I zaręcza, że oszczędzanie jest ich hobby i zawsze się opłaca. Piszą o tym w swojej szkolnej gazetce, na stronie internetowej i blogu SKO . Wszystkiemu przygląda się dyrektor Wiesława Kosobudzka i jest dumna z aktywnościnauczycielek i uczennic.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania