Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Najzdolniejsi nagrodzeni stypendiami Marszałka Województwa Lubelskiego

Najzdolniejsi nagrodzeni stypendiami Marszałka Województwa Lubelskiego

Warszawa 21.12.2016

Stypendyści programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-17” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zostali uhonorowani dyplomami.

            Uroczysta gala wręczenia stypendiów i dyplomów najzdolniejszym uczniom z województwa lubelskiego odbyła się 8 grudnia w sali koncertowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Na uroczystości obecni byli, oprócz kilkusetosobowej grupy wyróżnionych uczniów gimnazjów i szkół średnich, zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciele władz miasta i Kuratorium Oświaty w Lublinie, radni miejscy oraz reprezentanci szkół – dyrektorzy i nauczyciele. Galę rozpoczął Wicemarszałek Województwa Lubelskiego pan Krzysztof Grabczuk, który gratulował młodzieży wysokich wyników w nauce, zachęcał do rozwijania talentów, a następnie osobiście wręczył dyplom każdemu stypendyście.

            Program stypendialny - „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017" skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości, którzy w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczynają lub kontynuują naukę w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach programu przyznano 762 stypendia, w kwocie 400 zł miesięcznie - najzdolniejszym uczniom, którzy spełnili wymagane kryteria i uzyskali najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

            W swojej mowie otwierającej ceremonię pan Grabczuk poinformował obecnych, iż na powyższy program stypendialny przeznaczono kwotę 2 120 000, 00 zł złotych, która pochodzi z budżetu Urzędu Marszałkowskiego i ze środków unijnych. Jeśli chodzi o statystyki, to jako ciekawostkę dodał, że stypendium otrzymały 473 dziewczęta i 289 chłopców. Wśród młodzieży byli też rekordziści, np. 9 osób zostało podwójnymi stypendystami, a jeden z uczniów otrzymał stypendium już po raz piąty z rzędu. Największą liczbą wyróżnionych uczniów może pochwalić się Technikum Samochodowe z Lublina, które posiada aż 36 uzdolnionych.

            Wynik naszej szkoły można również uznać za imponujący, gdyż stypendia otrzymało 11 uczniów. Do tego grona należą: Szymon Kowalik (Ia), Bartłomiej Różyk (Ia), Krzysztof Włosek (Ia), Magdalena Ciosmak (Ib), Aleksandra Karwat (Ib), Julia Strachowska (Ib), Weronika Woźniak (Ib), Wiktoria Tracz (Ib), Daniel Jankowski (Id), Jakub Machoś (Id) i Katarzyna Klasura (IIIb).

            Ceremonia wręczania dyplomów uczniom i przedstawicielom szkół była momentem kulminacyjnym całej gali. Odbywała się w określonym porządku, a obok pana wicemarszałka na scenie pojawił się radny Henryk Dudziak, który gratulował i również wręczał stypendystom dokumenty. Po części oficjalnej na scenie pojawiła się Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Henryczki" z Bychawy, która uświetniła spotkanie, wykonując standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, a na koniec wprowadziła publiczność w zimowy klimat przy pomocy świątecznych przebojów.

            Gratulujemy naszym zdolnym stypendystom i życzymy wytrwałości w osiąganiu celów i spełnianiu swoich marzeń.

Pozostałe wpisy z tej kategorii