Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
NAJLEPSZY POLONISTA W SZKOLE 2017

NAJLEPSZY POLONISTA W SZKOLE 2017

Warszawa 27.02.2017

O języku ojczystym jeden klasyk wypowiadał się tak: „Jakie rozkosze, jakie rozkosze ! Umieć wypisać słowo po słowie, Co marzę w myślach, co w sercu noszę, Karta zrozumie, pióro wypowie” (Władysław Syrokomla)

Jak się okazuje i dawniej, i dziś umiejętność pięknego posługiwania się językiem ojczystym nie jest wcale prostą sprawą. Przekonali się o tym uczniowie, łamiąc sobie głowy nad rozmaitymi zadaniami z języka polskiego. O tytuł Najlepszego Polonisty w szkole walczyli przedstawiciele klas I-III. Do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów, którzy rozwiązali zestawy testujące ich wiedzę na trzech poziomach. Były tam głównie zadania typowo poprawnościowe, sprawdzające zasób słownictwa oraz znajomość ortografii i gramatyki języka polskiego. Na rozwiązanie testów przeznaczono 45 minut.

Najbardziej biegłą znajomością reguł i pułapek języka ojczystego wykazali się:

Karolina Tomala (Ib) - Najlepszy Polonista klas I,

·  II miejsce – Aleksandra Karwat (Ib),

·  III miejsce – Weronika Woźniak (Ib).

 

Michał Muzyka (IIa)Najlepszy Polonista klas II,

·  II miejsce – Oliwia Janczara (IIb)

·  III miejsce – Monika Kanar (IIb)

 

Małgorzata Chruścik (IIIb) - Najlepszy Polonista klas III,

·  II miejsce – Alicja Kusyk (IIIc),

·  III miejsce – Martyna Pacześ (IIIc).

Gratulujemy naszym szkolnym „specjalistom” od języka polskiego i życzymy sukcesów. Dbajmy o piękno naszej mowy ojczystej i szlifujmy umiejętność pięknego wypowiadania się!

Pozostałe wpisy z tej kategorii