Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH

NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH

Warszawa 04.03.2019

Z dumą informujemy, że uczennica klasy 3f gimnazjum ZUZANNA KŁOSOWSKA odniosła ogromny sukces w konkursie „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z języka polskiego, otrzymując tytuł laureata. Uczennica z powodzeniem przeszła etap szkolny, do którego w woj. dolnośląskim przystąpiło ponad 6 tys. uczniów, etap powiatowy i dwuetapowy -składający się z części pisemnej i ustnej- finałowy i została laureatką, warto dodać jedyną w powiecie. Nauczycielem języka polskiego oraz opiekunem merytorycznym przygotowującym do konkursu była p. Małgorzata Maciejewska.

Ponadto Zuzanna jest również finalistką „zDolnego Ślązaka” z historii, do którego przygotowywała się pod okiem p. Joanny Domańskiej.

                   Konkursy te realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Organizatorami konkursów są: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Konkursy nadają laureatom szczególne uprawnienia: najwyższa roczna ocena z zajęć edukacyjnych, z których uczeń otrzymał tytuł laureata; zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego; przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadgimnazjalnej.

Natomiast za tytuł finalisty uczeń otrzymuje dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

 

Zwieńczeniem sukcesów będzie udział Zuzanny wraz z rodzicami, opiekunem i dyrektorem szkoły w uroczystej gali, na której zostaną uhonorowani laureaci.

                                                       Zuzanno, gratulujemy, jesteśmy z Ciebie dumni.

                                                                                                                         Dyrekcja

Pozostałe wpisy z tej kategorii