Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu
Nadanie  imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego  Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Latowiczu

Nadanie imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Latowiczu

Warszawa 18.10.2015

I rocznica

15 października 2014 roku na długo pozostanie w sercach i w pamięci społeczności latowickiej. Tego dnia odbyła się długo wyczekiwana uroczystość nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Szkół w Latowiczu.  Wszyscy uczniowie, cała kadra pedagogiczna i pracownicy oraz rodzice wraz z p. dyrektor Wiesławą Kosobudzką już od dawna przygotowywali się do tej wyjątkowej uroczystości z wielką starannością i ogromnym zaangażowaniem. Już na początku września w szkole można było poczuć odświętną atmosferę zbliżającej się rocznicowej uroczystości. Na korytarzach i w klasach nauczyciele przygotowali gazetki tematyczne poświęcone Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

15 października 2015 roku -  I rocznica nadania  imienia naszej szkole,  ten niezwykły dzień rozpoczął się od wspólnego przejścia wszystkich uczniów wraz z wychowawcami i nauczycielami z dziedzińca szkolnego do kościoła na Mszę Świętą. Na czele pochodu maszerowały poczty sztandarowe. We Mszy Świętej koncelebrowanej, której przewodniczył ksiądz dr Ryszard Mierzejewski wraz z księdzem Mateuszem Szewczykiem, uczestniczyli  zaproszeni goście, rodzice oraz mieszkańcy Latowicza. Po Mszy Świętej nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod  tablicą pamiątkową  znajdującą się przed gmachem szkoły, a poświęconej Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i temu wydarzeniu. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej czyli akademia przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod opieką nauczycieli.

Centralne miejsce w sali tego dnia zajmował okazały portret Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a wydarzeniu temu towarzyszyła wystawa prac z wizerunkiem Kardynała, wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Pozostałe wpisy z tej kategorii