Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Na dobry początek-The Voice of Poland

Na dobry początek-The Voice of Poland

Warszawa 20.10.2016

Początek września nie zawsze musi kojarzyć się z obowiązkami. Niektórzy ten trudny okres oswajania się ze szkolną rutyną urozmaicili sobie niezwykle przyjemną wyprawą do Warszawy. Uczniowie na co dzień związani ze Spółdzielnią Uczniowską „Karmelka” oraz jej nowi członkowie z klas pierwszych 14 września wyruszyli do stolicy. Główną atrakcją całej wyprawy był udział w nagraniu popularnego programu rozrywkowego „The Voice of Poland”, czyli zobaczenie i usłyszenie utalentowanych solistów z całej Pol

Ale przygoda rozpoczęła się od zwiedzania Stadionu Narodowego. Jego ogrom zrobił największe wrażenie na tych, którzy odwiedzili ten obiekt po raz pierwszy. Pod jego rozkładanym dachem może się zmieścić ponad 58 tysięcy kibiców. Pani przewodnik zabrała nas do miejsc, do których kibice na ogół nie mają dostępu. Jest to oczywiście – szatnia naszej reprezentacji narodowej, gdzie wyeksponowano koszulki gwiazd futbolu. Niektórzy z nas nieprędko zapomną również wizytę w prywatnych lożach, które pozwoliły im poczuć się jak VIP. Innym zwiedzającym przypadł do gustu sektor przeznaczony dla dziennikarzy i komentatorów sportowych. Nie wiedzieliśmy, że na stadionie jest nawet specjalne miejsce przeznaczone do modlitwy. Na koniec próbowaliśmy wczuć się w rolę kibica i sprawdzić akustykę tego obiektu sportowego. Po głośnym okrzyku POLSKA GOLA! niejeden gimnazjalista mógł poważnie nadwyrężyć swoje struny głosowe.

Następnie, po krótkiej przerwie regeneracyjnej, udaliśmy się do studia ATM na nagranie jednego z odcinków programu „The Voice of Poland”. Trzeba było mieć oczy i uszy otwarte, gdyż co rusz korytarzem przemknęła jakaś gwiazda stacji telewizyjnej. Po chwili  oczekiwania miejsca na widowni zapełniły się wielbicielami dobrej muzyki i fanami poszczególnych uczestników lub znanych jurorów programu. Grupa z Gimnazjum nr 2 szybko poczuła szczególną atmosferę na planie i dała się ponieść emocjom: nasze okrzyki entuzjazmu oraz skandowanie imion ulubieńców towarzyszyły występom solistów i komentarzom trenerów. Miło było obserwować pracę członków ekipy na planie: operatorów kamer, świateł, reżysera, prowadzących, czy muzyków oraz przyglądać się z bliska takim artystom, jak: Natalia Kukulska, Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny czy Baron i Thomson. To właśnie oni cieszyli się największym zainteresowaniem i na ich słowa czy gesty publiczność żywo reagowała. Trenerzy chętnie wymieniali uwagi i wchodzili w polemikę z widownią, co było dla nas dodatkowym zaskoczeniem. Polowanie na autografy i zdjęcia również zakończyło się sukcesem.

Chociaż nagranie odcinka tego typu talent show jest nie tylko przyjemnością, ale i momentami żmudną pracą, to dziewczęta i chłopcy z „Dwójki” nie skarżyli się na późną porę i zmęczenie. Wrażeń i radości było tyle, że… już planują kolejną wycieczkę do studia telewizyjnego.

Pozostałe wpisy z tej kategorii