Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Msza święta w intencji  Ojczyzny

Msza święta w intencji Ojczyzny

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 11.11.2014

z udziałem pocztu sztandarowego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu, OSP i kombatantów.

  Dnia 11 listopada 2014r. o godzinie 10.00,  w  96 rocznicę Odzyskania Niepodległości  Polski w kościele   pod wezwaniem  Świętej Trójcy w Latowiczu, odprawiona została  msza  św. w  intencji Ojczyzny z udziałem pocztu sztandarowego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu, Dyrektora ZS Wiesławy  Kosobudzkiej, nauczycieli, uczniów, rodziców, Wójta Gminy Latowicz Bogdana Świątek-Górskiego, pracowników  Urzędu Gminy w Latowiczu, pocztu sztandarowego OSP i kombatantów oraz zebranymi wiernymi. Mszy św. przewodniczył ksiądz Mateusz Szewczyk. Podczas homilii ksiądz Mateusz nawoływał że Ojczyzna to matka, a narodowe Święto Niepodległości ma obudzić w nas poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro jakim jest Ojczyzna. Po odprawionej eucharystii, uczestnicy nabożeństwa udali się wspólnie pod mogiłę bojowników walczących o niepodległość w latach 1905-1918 gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Następnie delegacja złożyła kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza z 1918r. znajdującego się na starym cmentarzu w  Latowiczu, oddając tym samym hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania