Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Moja  Mała Ojczyzna-  Miasto Przyszłości

Moja Mała Ojczyzna- Miasto Przyszłości

Warszawa 13.03.2019

6 marca 2019 r. odbyło się podsumowanie XIX Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka. Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką. Konkurs towarzyszył obchodom 625. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych uczniów znaleźli się Talentowicze. Za rozprawkę z filozoficznym spojrzeniem na miasto w 2119 roku w porównaniu z przeszłością po obejrzeniu filmu pt. ,,Rekonstrukcja starego miasta Krasnystaw” i chęć naprawy go pod hasłem ,,Krasnystaw kiedyś musi być jak ten dzisiejszy – powrót do kiedyś” Bartłomiej Żurek otrzymał II Nagrodę.  Julia Zakrzewska za pomysłowy sen o Krasnymstawie w 2059 roku oraz wizję siebie jako osoby dorosłej odwiedzającej tak bardzo zmienione postępem technologicznym ojczyste  miasto, gdzie brakuje podstawowych wartości ogólnoludzkich oraz walorów zielonej przyrody otrzymała III Nagrodę. Aleksandra Bąk oraz Miłosz Ciechan dostali Wyróżnienie. 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania