Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Moja  Mała Ojczyzna-  Miasto Przyszłości

Moja Mała Ojczyzna- Miasto Przyszłości

Warszawa 13.03.2019

6 marca 2019 r. odbyło się podsumowanie XIX Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka. Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką. Konkurs towarzyszył obchodom 625. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych uczniów znaleźli się Talentowicze. Za rozprawkę z filozoficznym spojrzeniem na miasto w 2119 roku w porównaniu z przeszłością po obejrzeniu filmu pt. ,,Rekonstrukcja starego miasta Krasnystaw” i chęć naprawy go pod hasłem ,,Krasnystaw kiedyś musi być jak ten dzisiejszy – powrót do kiedyś” Bartłomiej Żurek otrzymał II Nagrodę.  Julia Zakrzewska za pomysłowy sen o Krasnymstawie w 2059 roku oraz wizję siebie jako osoby dorosłej odwiedzającej tak bardzo zmienione postępem technologicznym ojczyste  miasto, gdzie brakuje podstawowych wartości ogólnoludzkich oraz walorów zielonej przyrody otrzymała III Nagrodę. Aleksandra Bąk oraz Miłosz Ciechan dostali Wyróżnienie. 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień