Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Mistrz ortografii niemieckiej.

Mistrz ortografii niemieckiej.

Warszawa 22.01.2018

W naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs ortografii niemieckiej.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział aż piętnaścioro uczestników. Rozentuzjazmowani uczniowie do końca nie podejrzewali, iż zamiast typowego testu leksykalnego czeka ich prawdziwe dyktando… oczywiście w wersji niemieckojęzycznej!

Mimo ogólnego zaskoczenia formą konkursu, uczniowie świetnie się bawili, zaś rezultaty ich pracy zostały skrupulatnie ocenione.  Tytuł Mistrza Ortografii Niemieckiej Publicznego Gimnazjum w Pławie w roku szkolnym 2017/2018 otrzymuje Klaudia Trzpis z klasy III a. Klaudia wykazała się wszechstronnymi umiejętnościami językowymi, w tym bezbłędną składną, bogatą znajomością leksyki oraz niezwykłą poprawnością gramatyczną.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania