Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
MIKOŁAJKI W SZKOLE

MIKOŁAJKI W SZKOLE

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 06.12.2014

6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć Świętego Mikołaja biskupa Miry. Według zwyczaju – wierzeń tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawili  się specjalni Goście. Uczniowie  rozpoznali ich od razu - to Święty Mikołaj ze Śnieżynkami!. Dzieci powitali  ich uroczyście  wierszami i piosenkami, a Święty Mikołaj  - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je prezentami czy  słodyczami. Mikołaj odwiedził wszystkich uczniów,  nie zapomniał o najmłodszych przedszkolakach, tych grzecznych, i mniej grzecznych -  którzy obiecali zmienić swoje zachowanie. Wielu z uczniów naszej szkoły zostało  pomocnikami Świętego Mikołaja, którzy przebrani w stroje Mikołaja,  Śnieżynek spieszyli z inicjatywą rozdawania drobnych upominków swoim kolegom czy koleżankom.

Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!
Dziękujemy Mikołajowi, że o nas pamiętał, do zobaczenia już wkrótce 24 grudnia 2014r.
Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania