Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Mikołaj w Gimnazjum nr 2

Mikołaj w Gimnazjum nr 2

Warszawa 08.12.2016

Dnia 6 grudnia, do Gimnazjum nr 2 zawitał Święty Mikołaj. I to z samego rana, bo już o 7.30 witał w drzwiach szkoły uczniów, nauczycieli i pracowników.

            Asystowały mu "Karmelkowe śnieżynki", które dźwigały kosze pełne słodyczy. Przy dźwiękach utworu Jingle Bells Mikołaj tańczył, przybijał piątki, żółwiki i przede wszystkim składał życzenia. Szczególnie serdecznie witał trzecioklasistów, którzy tego dnia pisali próbny egzamin gimnazjalny. Tego dnia każdy mógł zrobić sobie z nim zdjęcie, sam lub w grupie albo z całą klasą. Prawdziwe "mikołajkowe szaleństwo" miało miejsce w sklepiku szkolnym, gdzie właśnie trwa Loteria gwiazdkowa i przygotowania do Kiermaszu świątecznego. Mikołaj za ladą, tańczący i rozdający cukierki - takiego widoku nie ogląda się często. W dodatku sypiący śnieg za oknem a w środku ubrana choinka, wszechobecny zapach pierników i wigilijnego suszu oraz płynące w tle dźwięki pięknych polskich kolęd, wprowadziło do szkoły przedsmak świątecznej atmosfery.

Pozostałe wpisy z tej kategorii