Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 05.12.2016

5 grudnia

Szkolny Wolontariat „STARSZY BRAT - STARSZA SIOSTRA” rozpoczął swoją działalność w 2003 roku. Inicjatorką tego pomysłu była pani Anna Świątek-pedagog szkolny, która do dnia dzisiejszego jest opiekunem tegoż wolontariatu. Wolontariat powołany został  w odpowiedzi na potrzeby uczniów Zespołu Szkół  w Latowiczu, którzy wymagali oprócz pomocy pedagogicznej, również innego typu wsparcia - rozmowy, zainteresowania się ich problemami, wysłuchania, pocieszenia w trudnej sytuacji,  udzielenia porady w sprawach szkolnych, rodzinnych. Bodźcem do działania była też potrzeba naszych wychowanków do niesienia bezinteresownej pomocy osobom  potrzebującym, zaangażowanie, chęć sprawienia radości drugiemu człowiekowi - to właśnie cechuje kilkudziesięciu  uczniów  naszej  szkoły, którzy chętnie poświęcają swój wolny czas pomagając innym, szczególnie tym znajdującym się w trudnej sytuacji.


                                        Życzenia dla Wolontariuszy

Bogatym nie jest ten kto posiada,  lecz ten kto daje.”

                                                              Jan Paweł II

W tym szczególnym dniu składamy wszystkim Wolontariuszom serdeczne życzenia,  aby Wasza działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy  oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji.

                                               opiekun Wolontariatu -  Anna Świątek
                            

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania