Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Warszawa 28.11.2015

W dniu 16 listopada na całym świecie obchodzono Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował w naszym gimnazjum konkurs plastyczny pt. "Klasowe zasady tolerancji".

Poszczególne klasy na lekcjach wychowawczych miały za zadanie wypracować klasowe zasady tolerancji, a następnie przedstawić je w postaci plakatu. Po raz kolejny młodzież dowiodła, że do ważnych tematów podchodzi bardzo poważnie. Prace uczniów zawierały szereg ważnych informacji dotyczących tolerancji, począwszy od definicji, rodzajów toleracji po ważne daty związane z jej przejawami na świecie. Najważniejszymi elementami każdego plakatu były wypracowane, klasowe zasady tolerancji, które stanowią podstawę do prawidłowego rozwoju ucznia w grupie rówieśniczej. Uczniowie do wykonania prac posłużyli się kredką, farbą, gotowym drukiem, przez co stworzyli przepiękne "dzieła", które można obejrzeć na szkolnym korytarzu.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania