Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 27.02.2018

23 lutego 2018r.

Dnia  23 lutego​ 2018r. w ZS w Latowiczu, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym​. W naszej szkole od 15 lat działa Wolontariat: "Starszy Brat Starsza Siostra", którego statutowym  zadaniem jest niesienie pomocy osobom zwłaszcza znajdującym się w trudnej sytuacji. Każdego dnia pamiętamy o tych którzy są obok nas. Powołując do życia Wolontariat najważniejszym naszym założeniem było aktywizowanie uczniów  w celu podejmowania działań na rzecz środowiska lokalnego.  Proponowane  działania stanowią element edukacji społecznej uczniów i ich integracji ze środowiskiem lokalnym oraz są przygotowaniem  uczniów do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i patriotycznym, do rozwijania  zainteresowań, umiejętności społecznych, a przede wszystkim by niosły ze sobą wiele wartości wychowawczych poprzez kształtowanie kreatywności, odpowiedzialności, wrażliwości  i otwartości  na drugiego potrzebującego człowieka znajdującego się obok nas.
Obecnie do wolontariatu należą  uczniowie z klasy IV -VI Szkoły Podstawowej oraz klasy II- III Gimnazjum. Liczba wolontariuszy z każdym rokiem zmienia się, ale zawsze są osoby, które chcą pomagać innym. Z biegiem lat zadania wolontariatu zmieniały się, ale cel zawsze był jeden:
POMOC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI W POTRZEBIE.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania