Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 09.10.2016

9 października 2016r.

Międzynarodowy Dzień Pisania Listów to kolejne z nietypowych świąt, które znajduje się w kalendarzu. Historia pisania listów sięga początków pisma, czyli starożytności. W dawnych czasach, dostarczenie listu trwało nieraz długie dni lub tygodnie ponieważ pismo dostarczali specjalni wysłannicy. Gdy z biegiem czasu zaczęto odkrywać coraz nowsze i sprawniejsze sposoby na przemieszczanie się, listy docierały do odbiory szybciej. Obecnie technologia jest na tak zaawansowanym poziomie, że wysłanie do kogoś wiadomości trwa ułamek sekundy. Z tego względu długie, rozbudowane formy pisemne zastąpiły krótkie komunikaty, które można ze sobą wymieniać na bieżąco. Nie ma już potrzeby snucia opowieści o przeszłych zdarzeniach, planach czy przemyśleniach ponieważ można je przedyskutować od razu. Szybkość życia oraz udogodnienia technologiczne sprawiły, że pierwotna forma listu przestała być stosowana. Jeśli macie duszę romantyka/romantyczki możecie wykorzystać to jako sposób na nietypowy prezent oraz niespodziankę dla bliskich osób.

Światowy Dzień Poczty - 9 października,  rozpoczyna Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, zachęca do refleksji nad tym odchodzącym w przeszłość sposobem komunikowania. Dziś łatwiej jest wysłać SMS-a lub e-maila niż kopertę z kolorowym znaczkiem i ręcznie zapisaną kartką w środku, dlatego też w domowych skrzynkach częściej znajdujemy rachunki, reklamy i urzędowe pisma niż prywatną korespondencję.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania