Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Międzynarodowy Dzień Niewidomych

Międzynarodowy Dzień Niewidomych

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 13.11.2017

13 listopada

 13 listopada 2017r. - Międzynarodowy Dzień Niewidomych jest obchodzony od 1946 roku, w rocznicę urodzin Valentina Haueya, założyciela pierwszej szkoły dla niewidomych. Celem obchodów tego dnia jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niewidomych oraz słabowidzących. Liczbę niewidomych w Polsce szacuje się na 100 tysięcy, z czego ponad 73 tysiące zrzesza Polski Związek Niewidomych  PZN jest największą instytucją w naszym kraju działającą na rzecz osób niewidomych.  Związek prowadzi działalność w zakresie: rehabilitacji osób niewidomych, ich reprezentacji wobec władz i innych stowarzyszeń oraz opieki prawnej. Zajmuje się również działalność edukacyjną, wydawniczą i informacyjną.  Mimo, że osoby niewidome mogą korzystać z różnych form pomocy niepełnosprawnym, to jednak w ostatnich latach znacznie zmalały szanse na zatrudnienie takiej osoby. Obecnie ponad 5000 członków Polskiego Związku Niewidomych ma pracę. Do dnia dzisiejszego ONZ nie zatwierdziła oficjalnie tego dnia. Obecnie dzień ten obchodzony jest przez wiele krajów na całym świecie, organizowane są imprezy z udziałem osób widzących dla zaznaczenia integracji społecznej.
 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania