Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Mamy wolną i niepodległą Polskę

Mamy wolną i niepodległą Polskę

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 14.11.2016

Wywieś Flagę - akcja w ZS w Latowiczu

Dnia 10 listopada 2016r. już kolejny raz  uczniowie, nauczyciele i rodzice włączają się do akcji „Wywieś Flagę”. Zwracamy się z gorącym apelem do  wszystkich Polaków mieszkających w małych i dużych miejscowościach do wywieszania flag biało – czerwonych przed swoimi domami, zakładami pracy, szkołami.
Flaga państwowa jest znakiem symbolizującym państwo Polskie. Flaga wywieszona przed lub na budynku urzędowym, oznakowanym urzędową tablicą z Orłem Białym, jest komunikatem, iż w tym budynku znajduje się państwowy urząd lub sprawowane są tam funkcje państwowe. Flaga zawieszona przed domem wskazuje mieszkanie obywatela Rzeczypospolitej Polskiej.

Jednak dopiero od kilku lat również osoba prywatna może zarówno podnieść jak i wywiesić flagę, czyniąc to należy jednak pamiętać o tym, że podnieść flagę można tylko na maszcie ustawionym przed domem lub wystawionym z okna – flagi państwowej nie można umieścić na maszcie ustawionym na szczycie dachu swojego domu.

Flagę państwową możemy również zawiesić na maszcie pionowo - wzdłuż masztu. Należy wówczas pamiętać, że biel musi znajdować się zawsze tuż przy maszcie. Tak samo chcąc umieścić barwy Rzeczypospolitej Polskiej w układzie pionowym, kolor biały umieszcza się po lewej stronie płaszczyzny oglądanej z przodu.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania