Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
"Mam, tak samo jak ty, miasto moje, a w nim..." tymi słowami uczniowie Gimnazjum nr 2 zaczęli swoją przygodę na stadionie Legii

"Mam, tak samo jak ty, miasto moje, a w nim..." tymi słowami uczniowie Gimnazjum nr 2 zaczęli swoją przygodę na stadionie Legii

Warszawa 13.12.2016

W piątek, 2 grudnia br., grupa 44 uczniów Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunami udała się do Warszawy na sportowe wydarzenie, mecz Legia Warszawa – Wisła Płock.

                Podróż minęła bardzo szybko. Nim się zorientowaliśmy byliśmy już pod stadionem Legii. Wmieszani w grupę kibiców, atmosferę meczu czuć można było już przed stadionem. Po wejściu na stadion emocje już tylko rosły. Po odśpiewaniu „Snu o Warszawie” piłkarze obu ekip wyszli na murawę w czapkach św. Mikołaja. Dzięki temu drobnemu akcentowi mogliśmy poczuć klimat zbliżających się świąt. Tuż przed samym startem meczu uczciliśmy minutą ciszy poległych w katastrofie samolotowej piłkarzy z brazylijskiego zespołu Chapencoense. Był to początek emocji, które czekały na nas tego wieczoru. Od samego początku meczu nasze oczy skierowane były nie tylko na boisko, ale również na trybuny. Jak wiadomo kibice Legii Warszawa słyną nie tylko z głośnego, nieustającego dopingu, ale również z bardzo efektownych opraw meczowych. Tego wieczoru ci najzagorzalsi sympatycy Legii co chwilę serwowali naszym oczom niezapomniane widoki, które jeszcze długo będziemy wspominać. Z drużyny Legii bramki strzelili już w 10 minucie N. Nikolić oraz w 56’ K. Hamalainen. Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Dzięki wyprawie na mecz młodzież przeżyć mogła wszystko to co związane jest ze sportowym widowiskiem: stadionową atmosferę meczu, emocje na boisku, wspaniały doping kibiców Legii i oczywiście ten długo oczekiwany wybuch radości po strzelonych golach. Cały wyjazd przypieczętował przyjazd do McDonalda, gdzie mogliśmy zjeść po udanym meczu.

                Mamy na dzieję, że na kolejne emocje związane z wizytą na meczu Legii Warszawa długo czekać nie będziemy…

Pozostałe wpisy z tej kategorii