Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Mała Biesiada Matematyczna

Mała Biesiada Matematyczna

Warszawa 17.05.2014

4 uczniów reprezentowało nasze gimnazjum w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu

13 maja 2014 r. w klubie KLEKS w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się IV „mAŁA” Biesiada Matematyczna. Wzięło w niej udział około 50 gimnazjalistów z 12 szkół gimnazjalnych naszego powiatu, w tym nasi uczniowie.

W trakcie imprezy uczniowie ZST zaprezentowali krótko możliwości programu matematycznego GeoGebra na przykładzie konstrukcji okręgu wpisanego w trójkąt i opisanego na trójkącie. Przedstawiona również została ciekawa prezentacja traktująca o ciekawostkach matematycznych.

Punktem kulminacyjnym „mAŁEJ” Biesiady było losowanie wśród wszystkich uczestników drobnych nagród rzeczowych, wśród których były kompasy, notatniki, albumy o lotnictwie mieleckim i inne drobiazgi. Wylosowano też nagrody główne tj. piłkę i elektroniczną ramkę do przeglądania zdjęć. Każdy z uczestników otrzymał smycz i długopis do notowania rozwiązań.

To był miły czas spędzony z ... matematyką.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania