Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Magia Świąt Bożego Narodzenia-  Talentowicze na scenie

Magia Świąt Bożego Narodzenia- Talentowicze na scenie

Warszawa 23.12.2017

Boże Narodzenie jest okazją do miłych spotkań przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem, do rozmów, wspólnego kolędowania oraz wydobycia z serca tego, co najpiękniejsze. Każdego roku w naszej szkole mamy też okazję obejrzeć spektakl bożonarodzeniowy.W tym roku uczniowie z klasy II i III gimnazjum z grupy projektowej Talentowisko przygotowali dla społeczności szkolnej przedstawienie pod tytułem „Magia Bożego Narodzenia- trochę inaczej”.

Do występu uczniowie przygotowywali się  od kilku tygodni.Scenariusz tego przedstawienia napisali sami, trochę podpowiedziało im  życie. Może niejednemu widzowi nasunęło się pytanie: jak to możliwe? Przecież Jezus urodził się ponad dwa tysiące lat temu… Czy to możliwe, byśmy każdego roku mogli świętować Boże Narodzenie? Tak! To wszystko jest możliwe. Każdego dnia dokonujemy wyboru między dobrem a złem. Diabeł i Anioł walczą wtedy o naszą duszę. A Boże Narodzenie nie potrzebuje kalendarza. Ono jest zawsze, gdy wybieramy i czynimy dobro, bo właśnie wtedy Bóg się rodzi w naszym sercu. Ale są ludzie, , którzy zatracili sens życia, którym poplątały się ścieżki i poprzestawiała hierarchia wartości. Czy Bóg ich odtrąca?

Młodzi aktorzy wczuli się w swoje role znakomicie i zagrali tak, że niejednemu widzowi łza zakręciła się w oku. Było pięknie, wzruszająco i bardzo profesjonalnie, choć na scenie występowali amatorzy.Naszym aktorom akompaniowała pani Anna Lulek związana z grupą seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.Jesteśmy dumni, że mamy zdolną młodzież!

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania