Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Lubella inspiruje i edukuje

Lubella inspiruje i edukuje

Warszawa 11.01.2017

Uczniowie klasy II c już po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Lubella inspiruje i edukuje” poświęconej znaczeniu produktów zbożowych w codziennej diecie oraz zdrowemu odżywianiu.

            Prawidłowe odżywianie jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu konieczna jest zróżnicowana, odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy energii do przyswajania wiedzy, wysiłku fizycznego, realizowania pasji czy spotkań z przyjaciółmi. Bardzo ważnym elementem piramidy żywieniowej oprócz warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej, są produkty zbożowe. Program „Lubella inspiruje i edukuje” pomaga gimnazjalistom zrozumieć, dlaczego mają one tak istotne znaczenie w codziennej diecie, a także pokazuje, jak komponować ciekawe posiłki bazujące na produktach zbożowych.

            Cel akcji „Lubella inspiruje i edukuje” spotkał się z uznaniem prestiżowych instytucji. Została ona objęta patronatem kuratoriów oświaty, Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

            W programie nie mogło zabraknąć również uczniów z naszej szkoły. Uczniowie klasy IIc korzystając ze scenariuszy przygotowanych przez organizatorów pod kierunkiem wychowawczyni pani Sylwii Lipiec zdobywali kompleksową wiedzę na temat prawidłowych nawyków żywieniowych, poznawali ciekawostki dotyczące owoców, warzyw, zbóż i makaronów oraz innych produktów zbożowych niezbędnych do skomponowania zbilansowanej diety.

            Pomagały w tym prezentacja z piramidą żywienia, unikalna gra oraz wspólne gotowanie – odważne koleżanki przygotowały pyszne przekąski z wykorzystaniem produktów zbożowych – placuszki naleśnikowe z musem owocowym oraz zbożowo – czekoladowe bałwanki. Pamiętajcie, że zdrowe odżywianie to też radość ze wspólnego przygotowywania zdrowych smakołyków – przekonajcie rodziców, dziadków i rodzeństwo – zdrowe i pyszne gotowanie to frajda dla całej rodziny. Warto spróbować, zatem – do dzieła i smacznego!

Pozostałe wpisy z tej kategorii