Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Lepiej jest zapalić świecę, niż przeklinać ciemność – św. Matka Teresa z Kalkuty

Lepiej jest zapalić świecę, niż przeklinać ciemność – św. Matka Teresa z Kalkuty

Warszawa 22.01.2018

Młodzież naszego gimnazjów, w tym kiloro aktywnych Talentowiczów chętnie niesie pomoc, uśmiech i daje nadzieję wszędzie tam, gdzie ktoś jej potrzebuje. Wolontariusze z Jedynki wspomagają pracę Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie na różne sposoby.

Ośrodek Wolontariatu  wspiera działalność Szkolnych Kół Caritas, bierze udział w akcjach ogólnopolskich i ogólnodiecezjalnych oraz podejmuje własne inicjatywy, mające na celu niesienie pomocy potrzebującym.  Działając wspólnie młodzi Wolontariusze  są ogromnym wsparciem dla innych oraz dla siebie nawzajem. 

 ,,Poducha dla malucha", przygotowanie i przeprowadzenie Dnia Żywych Planszówek, zbiórki artykułów żywnościowych ,przygotowywanie paczek dla osób potrzebujących, udział w Biegu Caritas, pomoc osobom starszym - robienie porządków i zakupów - to tylko część obwiązków , którym starają się sprostać Wolontariusze.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania