Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Lekcje historii z IPN

Lekcje historii z IPN

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 16.12.2016

1 grudnia w auli szkolnej odbyły się lekcje z historii najnowszej, które poprowadził pracownik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, inspektor Dawid Zagził.

Zajęcia z IPN to już tradycja naszej szkoły. Tematem zajęć dla gimnazjalistów kl. II i III była Zbrodnia Wołyńska. Większość uczniów po raz pierwszy zetknęła się problemem ludobójstwa, jakiego dokonali nacjonaliści ukraińscy wobec mniejszości polskiej byłego województwa wołyńskiego w latach 1943-1945. Inspektor w swoim wykładzie nawiązał do  filmu „Wołyń”, który wkrótce będzie prezentowany w nidzickim kinie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień