Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Lekcja udzielania pierwszej pomocy

Lekcja udzielania pierwszej pomocy

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 08.03.2017

Zasady udzielania pierwszej pomocy to umiejętność, którą powinien posiadać każdy człowiek, niezależnie od wieku. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy możemy stać się świadkiem groźnego wypadku. A może to wtedy od nas będzie zależało życie drugiego człowieka?

7 marca w klasie Ic gimnazjum została zorganizowana lekcja na temat udzielania pierwszej pomocy i postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, którą przeprowadził       p. Krzysztof  Lewikowski, instruktor PCK w Nidzicy. Na początku nasz gość omówił zagadnienia dotyczące podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, a następnie  zapoznał uczniów ze schematem postępowania w sytuacjach zagrożenia życia, były to m. in. omdlenia, padaczka, złamania, zadławienie. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie, a uczniowie chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych, zdobywając nowe umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania