Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Lekcja udzielania pierwszej pomocy

Lekcja udzielania pierwszej pomocy

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 08.03.2017

Zasady udzielania pierwszej pomocy to umiejętność, którą powinien posiadać każdy człowiek, niezależnie od wieku. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy możemy stać się świadkiem groźnego wypadku. A może to wtedy od nas będzie zależało życie drugiego człowieka?

7 marca w klasie Ic gimnazjum została zorganizowana lekcja na temat udzielania pierwszej pomocy i postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, którą przeprowadził       p. Krzysztof  Lewikowski, instruktor PCK w Nidzicy. Na początku nasz gość omówił zagadnienia dotyczące podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, a następnie  zapoznał uczniów ze schematem postępowania w sytuacjach zagrożenia życia, były to m. in. omdlenia, padaczka, złamania, zadławienie. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie, a uczniowie chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych, zdobywając nowe umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień