Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Lekcja polskiego w Muzeum Ziemi Lubartowskiej w 100- lecie Zorganizowanego Regionalizmu Lubartowskiego

Lekcja polskiego w Muzeum Ziemi Lubartowskiej w 100- lecie Zorganizowanego Regionalizmu Lubartowskiego

Warszawa 03.01.2018

Nietypową lekcję języka polskiego mieli uczniowie klasy - VII e i VII a, którzy byli na wycieczce w Muzeum w Lubartowie. Po salach muzeum oprowadzał Dyrektor pan Longin Tokarski. Uczniowie obejrzeli okolicznościową wystawę pt. „Stulecie Regionalizmu Lubartowskiego 1917-2017”.

Usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat naszego miasta i działalności organizacji oraz ludzi na przestrzeni 100 lat od 1917 do 2017 roku. Dowiedzieli się, że w Lubartowie żyła i tworzyła znana polska pisarka: Wanda Śliwina. Zobaczyli jej fotografie i rękopisy, znajdujące się w sali z pamiątkami Jagienki spod Lublina oraz usłyszeli ciekawostki związane z twórczością poetki. W muzeum uczniowie mieli też okazję zobaczyć różne sprzęty, których używali ludzie żyjący kilkadziesiąt lat temu. Dowiedzieli się też o istniejących przed laty w Lubartowie wielkich zakładach, takich jak Huta Szkła czy zakłady Unitra oraz usłyszeli o różnych ważnych, historycznych wydarzeniach w naszej Małej Ojczyźnie na przestrzeni ostatniego stulecia. Jubileuszowa wystawa będzie czynna do końca stycznia 2018r. Warto w tym czasie odwiedzić nasze lokalne Muzeum przy ul. Kościuszki 28 w Lubartowie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii