Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
LEKCJA OSZCZĘDZANIA

LEKCJA OSZCZĘDZANIA

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 27.10.2015

MOJE PIERWSZE OSZCZĘDNOŚCI

Nowy rok szkolny to dla uczniów czas wyzwań. Wiele dzieci dostaje też pierwsze kieszonkowe. To dobry pretekst, żeby porozmawiać z uczniami o oszczędnym gospodarowaniu pieniędzmi, a przy okazji poćwiczyć sprawność wzrokową. Właśnie zajęcia tego typu odbyły się dzisiaj w świetlicy szkolnej ZS w Latowiczu.

 

SKO-wicze z klasy I Gimnazjum razem z opiekunami aktywnie propagowali postawę oszczędnego gospodarowania pieniędzmi oraz doskonalili umiejętność dodawania monet w zakresie do 10 złotych u podopiecznych świetlicy.

 

Lekcja oszczędności rozpoczęła się od zagadki:

 

Okrągłe , błyszczące,

w portfelu brzęczące,

kiedy zakupy robimy,

nimi za nie płacimy,

 

poznania nominałów wszystkich 9 polskich monet, będących obecnie w obiegu oraz omówienia szczegółowo każdego nominału.

 

Dzieci miały też okazję do wesołej zabawy, którą poprowadzili SKO-wicze, a mianowicie do zrobienia zakupów za otrzymane pieniądze oraz do rozsądnego gospodarowania swoim kieszonkowym.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania