Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Ksiądz Przemek „Kawa” Kawecki gościem Jedynki

Ksiądz Przemek „Kawa” Kawecki gościem Jedynki

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 15.03.2017

13 marca Jedynkę odwiedził ksiądz Przemek Kawecki, nidziczanin, absolwent naszej szkoły, który pracuje w Ośrodku Młodzieżowym Powołaniowym „Emaus” w Czerwińsku nad Wisłą.

Ks. Przemek "Kawa" Kawecki jest zawsze uśmiechniętym, pełnym wiary i pasji salezjaninem, kochającym pracę z młodzieżą. Jest również redaktorem naczelnym „Drakki – Pisma dla grzeszników”, prowadził w TVP wraz z Moniką Waluś „Słowo na niedzielę”, był prowadzącym i współautorem programu „Pytając o Boga”. Jest także inicjatorem projektów muzycznych „Hip Hop Dekalog” i „8 Błogosławieństw Hip Hop”, prowadzi internetowy serwis muzyczny, pisze książki, pasjonuje się fotografią, historią naszego miasta i okolicy... Podczas spotkania z gimnazjalistami uczęszczającymi na zajęcia z edukacji filmowej ksiądz Przemek „Kawa” Kawecki opowiedział o realizacji swojego projektu – serialu pt. „Pamięć buduje tożsamość. Tannenberg 1914”, który łączy Jego zainteresowania historyczne i filmowe. Nasz Gość pokazał młodzieży, że warto podążać za marzeniami i realizować swoje pasje. Serdecznie dziękujemy za kreatywne i energetyczne spotkanie!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień