Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
KONKURS ŚWIĄTECZNEJ PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

KONKURS ŚWIĄTECZNEJ PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

Warszawa 04.01.2018

Tuz przed świętami, w naszej szkole odbył się Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VII oraz II i III Gimnazjum.

Głównym celem konkursu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów oraz propagowanie nauki języka angielskiego poprzez formę piosenki. W konkursie udział wzięło 29 uczniów: 19 solistów i 5 duetów. Zadaniem uczestników konkursu było zaśpiewanie wybranej kolędy lub piosenki świątecznej w języku angielskim. Uczestników konkursu oceniała komisja, która brała pod uwagę umiejętności wokalne (czystość i poprawność wykonania), umiejętności językowe (poprawność wymowy i interpretacji tekstu), oraz ogólny wyraz artystyczny. Po długich naradach Jury ostatecznie wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – uczennica klasy VII b Maja Macioszek, w piosence pt. ‘Mary did you know’

II miejsce – uczennica klasy III b Gimnazjum Anna Aftyka, w piosence pt. ‘Everyday is Christmas’

III miejsce ucz. klasy Ve, w duecie: Alicja Nagietowicz oraz Filip Józefaciuk, w  piosence pt. ‘Coming home for Christmas’

Wyróżnienie- uczeń klasy VII c Karol Małyska, w piosence pt. ‘Driving home for Christmas’

Organizatorzy konkursu wręczyli dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwa Pearson oraz Macmillan w postaci  książki do nauki gramatyki angielskiej, książek z płytami, słuchawek do telefonu i innych gadżetów. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania oraz czekoladowe słodkości za udział w konkursie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii