Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej

Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej

Warszawa 15.12.2014

Nagrody i wyróżnienia w gminie Nagrody i wyróżnienia w powiecie

1 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej. Głównym jego założeniem była popularyzacja poezji i prozy o treściach religijnych oraz pielęgnowanie literackich i estetycznych wartości języka ojczystego. W rywalizacji udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy.

W zmaganiach konkursowych nie mogło zabraknąć przedstawicielek naszego gimnazjum. Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury przyznało nagrody uczennicom naszej szkoły -Marcie Wieczerzak (kl. IIIa, kategorie - recytacja i śpiew), Oliwii Kalickiej (kl.Ib, również w recytacji i śpiewie) oraz Alicji Drożdż (kl. Ib, kategoria - recytacja).

12 grudnia w sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem rozbrzmiewała piękna poezja. Wszystko za sprawą XII Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Religijnej. W rywalizacji udział wzięli laureaci eliminacji gminnych z gmin: Borowa, Przecław, Tuszów Narodowy oraz Mielec.

Jury po wysłuchaniu wszystkich utworów w wykonaniu gimnazjalistów przyznało trzy nagrody w recytacji. Dwie z nich otrzymały uczennice naszej szkoły - Marta Wieczerzak oraz Oliwia Kalicka.

Jak się okazało nasze dziewczyny również w śpiewie były bezkonkurencyjne - Oliwia została laureatką, a Marta zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni!!!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania