Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej.

Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej.

Warszawa 10.01.2017

W grudniu 2016 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej odbyły się Eliminacje Gminne Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Religijnej.

Głównym jego założeniem była popularyzacja utworów lirycznych o treściach religijnych, pielęgnowanie estetycznych wartości języka ojczystego oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań poetyckich wśród młodzieży. W rywalizacji udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy. Konkurs obejmował dwie kategorie wykonawcze: recytacja poezji oraz poezja śpiewana.

Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury przyznało nagrody uczennicom naszej szkoły w dwóch kategoriach - Oliwii Kalickiej z kl. III b oraz Alicja Ciepłej z kl. IIb. Nagrodę otrzymała również uczennica kl. IIa, Agata Ćwięka, dla której tegoroczny występ był debiutem recytatorskim.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania