Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
W świątecznym nastroju-wigilia w klasie III b

W świątecznym nastroju-wigilia w klasie III b

Warszawa 28.12.2016

Przy wigilijnym stole zasiadamy nie tylko w gronie rodziny, ale również wśród kolegów z klasy i nauczycieli.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wiele klas naszej szkoły organizuje wigilię klasową. W tym uroczystym dniu uczniowie przychodzą do szkoły w odświętnych strojach. Nikną waśnie i spory.Wszyscy wyczuwają podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia i przy pięknie nakrytym stole wspólnie spożywają wigilijny posiłek. Przy choince śpiewają kolędy i wymieniają się spostrzeżeniami na temat tradycji zwiazanych ze świętami.Nie zapominamy wtedy, o tych , którzy nas najbardziej potrzebują- ludzi zagubionych, samotnych, odrzuconych, może trochę innych, ale  pięknych wewnętrznie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania