Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Koncert Wiesława Błaszkiewicza.

Koncert Wiesława Błaszkiewicza.

Warszawa 03.05.2015

Spotkanie z Wiesławem ,,Blachą " Błaszkiewiczem , które odbyło się 27 kwietnia, wpisało się w pamięci uczniów i nauczycieli jako świadectwo życia człowieka, który mając 33 lata sięgnął dna. Udało mu się podnieść, wyrwać i stanąć wśród młodych ludzi po to, by ich przestrzec, nauczyć mówić - NIE!

To wyjątkowa osobowość,  której leży na sercu walka o pokolenie młodych, by wyzwolić je z jarzma nałogów. Ten znakomity wirtuoz perkusji podczas koncertu uświadomił gimnazjalistom, jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków. Podkreślił także jak niebezpieczne może być sięganie po wszechobecne w ostatnich latach tzw. „dopalacze” oraz wydawałoby się niewinne napoje energetyzujące.

Młodzież z uwagą słuchała relacji „człowieka po przejściach”, wdawała się w dyskusje oraz ukazywała swoje emocje,  poprzez muzykę. Zachęcał do tego „Blacha”, który twierdził, że to właśnie muzyka sprawiła, że  stał  się innym człowiekiem.

Nasi gimnazjaliści: Marcin Szafran, Filip Kłonowski, Amelia Pujanek mieli okazję zagrać w duecie z artystą na perkusji, a Paweł Rząsa zaprezentował fragment swojego utworu z ostatniej płyty, czym oczarował p. Błaszkiewicza.

Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja profilaktyki będzie dla młodych ludzi szkołą podejmowania właściwych decyzji.

Pozostałe wpisy z tej kategorii