Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Koncert charytatywny z okazji Dnia Matki

Koncert charytatywny z okazji Dnia Matki

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Warszawa 05.06.2016

Pomagamy pani Uli

W tak szczególnym i pięknym miesiącu jakim jest maj, Gimnazjaliści z Wróblica wraz z panią Dyrektor i Gronem Pedagogicznym postanowili już po raz trzeci w tym roku szkolnym zorganizować Koncert Charytatywny z okazji Dnia Matki.

Zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum we Wróblińcu – „Trąby Jerychońskie” zapewnił  oprawę liturgiczną i muzyczną Mszy św. celebrowanej przez ks. Kanonika i Proboszcza parafii Gądkowice – Grzegorza Jóźwickiego. Po Eucharystii licznie zgromadzeni parafianie oraz goście z okolicznych miejscowości mieli zaszczyt uczestniczenia w duchowej i muzycznej uczcie dedykowanej Maryi – Pani Świata i  naszej Matce.

Koncert był wyjątkowy nie tylko ze względu na miesiąc maj i związany  z nim  kult maryjny, ale również ze względu na jego cel, którym była pomoc chorej parafiance pani Urszuli. Cały dochód z koncertu młodzież gimnazjalna postanowiła przeznaczyć na jej leczenie.

Konferansjerzy: Aleksandra Macholak i Jakub Jędrzejak przytoczyli wiele słów, pięknych tekstów prozy i poezji ku czci Maryi, zajmującej czołowe miejsce w Kościele. Wspominali o Matce potężnej i niezwyciężonej, z zarazem cichej, spokojnej i rozmodlonej.

- „My młodzi, stajemy o Matko, przed Twoim ukochanym wizerunkiem, ażeby Cię pozdrowić i zaprosić do naszego życia. Chcemy Ci raz jeszcze powiedzieć, że: Jesteśmy przy Tobie, pamiętamy i czuwamy.  Chcemy nie tylko Cię prosić ale spojrzeć w Twoje matczyne, zatroskane oczy i z radościom przypomnieć sobie, że jesteśmy Twoimi dziećmi, a Tyś naszą Matką” – zapewniali o swojej miłości do Matki Bożej gimnazjaliści z Wróblińca.

Jednocześnie nie zapomnieli podczas koncertu o swoich mamach, które dały im życie, wychowywały i w dalszym ciągu troszczą się o nich. Z okazji Dnia Matki, który niedawno obchodziliśmy, zadedykowali wszystkim mamom zgromadzonym we wróblinieckiej świątyni utwór „Hallelujah” ze słowami napisanymi na tę okazję.

Kolejnymi pieśniami młodzi soliści i gitarzyści wielbili Panią pól i łąk, które zewsząd otaczają świątynię we Wróblińcu. „Wśród dróg poprowadź serce me czy ”Pozwól mi przyjść do Ciebie” i wiele innych pieśni wybrzmiało w kościele podczas koncertu.

Gimnazjaliści wspomnieli również postać papieża jako pięknego człowieka, oddanego kapłana, przyjaciela młodzieży i czciciela Matki Bożej. To On dokonał aktu zawierzenia Polski Matce Najświętszej. Jej również powierzył całe swoje życie w słowach „Totus tubus Maria”.

 

Swoje talenty wokalne zaprezentowali uzdolnieni soliści z Gimnazjum we Wróblińcu: Anita Wąsik i Milena Małysz w piosence „List do mamy” Violetty Villas, Jan Marcinkowski z zespołem wokalnym „Trąby Jerychońskie”  w utworze „Maryjo Śliczna Pani”. W wykonaniu „Trąb Jerychońskich” z akompaniamentem klawiszowym, bądź to gitarowym zabrzmiały takie pieśni, jak: „Ave Maria” z repertuaru Filipinek i „Santa Maria” z repertuaru Mireille Mathieu.

Jan Marcinkowski  wykazał się również wspaniałą grą na skrzypcach, przyprawiających zgromadzonych wiernych o przysłowiowe ciarki i łzy w oczach, grając  znaną wszystkim i jakże piękną „Czarną Madonnę”.

Gościnnie zaśpiewała we wróblinieckiej świątyni  Agata Piec z Uciechowa („Totus Tuus Maria”).

Mówiąc o sekcji instrumentalno – wokalnej należy wymienić skład „Trąb Jerychońskich”: Milena Małysz, Anita Wąsik, Julia Łuczak, Ewelina Porębiak, Martyna Miszkiewicz, Jan Marcinkowski, Katarzyna Oleś.

Słowa uznania trzeba oddać również recytatorom (Weronice Kwaśniewskiej, Marii Girus, Kamili Małysz, Roksanie Grzendzie, Julii Łuczak, Konradowi Pachurze i Karolinie Bargendzie), które wprowadziły nas w nastrój zadumy i refleksji oraz na nowo przybliżyły nam piękne oblicze Matki Kościoła.

Niedzielna uczta dla ducha, była zrazem ucztą dla ciała. Uczniowie wraz ze swymi rodzicami upiekli pyszne słodkości, które sprawiły, że wierni poczuli się na nowo jak w jednej wielkiej rodzinie, bo przecież to stół gromadzi członków rodziny i jednoczy ich ze sobą, a każda matka jest jego ozdobą.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.