Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Kolejny sukces recytatorski Mateusza Zygi

Kolejny sukces recytatorski Mateusza Zygi

Warszawa 17.11.2015

Z okazji 250-lecia Teatru Publicznego, a także 130. rocznicy urodzin St. Ignacego Witkiewicza – Witkacego i 100. rocznicy śmierci jego ojca, Stanisława Witkiewicza organizatorzy 19. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Świat jest teatrem” zachęcali recytatorów do poszukiwania repertuaru związanego z teatrem jako miejscem, gdzie wszystko się może zdarzyć.

Powiatowe eliminacje XIX edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Świat jest teatrem” odbyły się 4 listopada 2015r.” w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Jury w składzie: Marek Danielkiewicz, Martyna Nieliwodzka oraz Aleksandra Jędryszka po wysłuchaniu recytacji uczniów wyłoniło 5 laureatów oraz kilkanaście wyróżnień recytatorów, których interpretacja wzbudziła szczególne zainteresowanie.

W gronie wyróżnionych recytatorów znalazł się Mateusz Zyga, który zaprezentował wiersz Adama Mickiewicza „Stepy akermańskie”. Poza Mateuszem naszą szkołę reprezentowali Alicja Kusyk, Alicja Kuś i Mateusz Snopkowski. Konkurs był niezwykłym przeżyciem. Pozwolił poznać wiele utworów wybitnych poetów i pisarzy literatury światowej i doznać prawdziwych wzruszeń według słów W. Szekspira: „Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”.

Pozostałe wpisy z tej kategorii