Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Kolejny koncert charytatywny

Kolejny koncert charytatywny

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Warszawa 22.10.2015

Z uwagi na to, że do naszej szkoły chodzą uczniowie, których tata ciężko zachorował, postanowiliśmy dać kolejny koncert charytatywny, aby wspomóc materialnie leczenie chorego.

Drugi koncert charytatywny dali uczniowie Gimnazjum we Wróblińcu w niedzielę dn. 18 października br. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Uciechowie. 
Już na Eucharystii celebrowanej przez proboszcza tej parafii ks. kanonika Tomasza Łazarskiego zespół wokalno-instrumentalny zaśpiewał kilka pieśni, po czym zaprezentował swój program artystyczny o Papieżu Polaku z okazji 37. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.
Koncert był wyjątkowy nie tylko ze względu na Osobę świętego Jana Pawła II, ale również ze względu na jego cel, którym była pomoc chorej osobie. Cały dochód z koncertu (ponad 1800 zł) młodzież gimnazjalna postanowiła przeznaczyć na leczenie dla ciężko chorego rodzica naszych uczniów.
Wraz z gimnazjalistami gościnnie zaśpiewały solistki: Agata Piec z Uciechowa oraz pani Janina Smoliga-Rysz z Bogdaju.
Ksiądz Proboszcz serdecznie podziękował za piękny koncert, a przede wszystkim za tak wspaniałą inicjatywę młodych ludzi, za troskę o chorych i empatię. Wyraził podziw dla gimnazjalistów, którzy poświęcili swój wolny czas, aby nieść pomoc innym i spełniać uczynki miłosierdzia.
Zachęcił swoich parafian i przybyłych gości do dzielenia się tym, co mają, do materialnego wsparcia chorego człowieka.
Również  Dyrektor Gimnazjum we Wróblińcu – p. Anna Miszkiewicz  zabrała głos. Najpierw skierowała swoje słowa do księdza Proboszcza dziękując mu za gościnność, życzliwość i dobre serce. Po raz kolejny podziękowała młodzieży oraz nauczycielom za  ogromną wrażliwość i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Wyraziła również wiarę w dzisiejszą młodzież, która ukształtowana przez swoich rodziców i wychowawców może dziś zdziałać wiele dobrego. Co więcej młodzi „wymagają od siebie, nawet gdy inni od nich nie wymagają”, wypełniając zarazem duchowy testament św. Jana Pawła II.

Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni Księdzu Proboszczowi i parafianom z Uciechowa za ich otwarte serca i złożone ofiary. Jesteśmy pewni, że warto pomagać, bo "Każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci..." /Zenta M. Raudive/


S. Furmanek

Pozostałe wpisy z tej kategorii