Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
„Kodeks Młodego Kibica”

„Kodeks Młodego Kibica”

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 16.04.2015

Prelekcja Policji w Zespole Szkół w Latowiczu

 

Dnia 16 kwietnia 2015 r. w  Zespole   Szkół w Latowiczu została przeprowadzona prelekcja na temat bezpieczeństwa na stadionach: ”Kodeks Młodego Kibica” dla uczniów klas I-III Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu, przez  starszą  sierżant  Karolinę Golubską, aspiranta  Janusza Chmielowskiego, sierżanta  sztabowego    Jarosława  Cegiełkę, sierżanta   sztabowego  Jarosława  Śledziewskiego. Zajęcia zorganizowali policjanci z Komisariatu w Mrozach. Odbiorcami policyjnej prelekcji byli  gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Latowiczu. Policjanci omówili i  przedstawili zapisy zawarte w „Kodeksie Młodego Kibica”, mówiące o właściwym zachowaniu się podczas kibicowania. Funkcjonariusze zademonstrowali  elementy ubioru policjanta uczestniczącego w zabezpieczeniach meczów piłkarskich i zgromadzeń. W zajęciach wzięło udział 63 uczniów  Gimnazjum z Zespołu Szkół w Latowiczu. Policjanci poprzez swoja prelekcję chcieli uzmysłowić młodzieży, że kibicowanie powinno kojarzyć się wyłącznie z kulturalnym zachowaniem i poszanowaniem kibiców z innych klubów. Funkcjonariusze przedstawili wiele sytuacji, w których zachowanie chuliganów stadionowych jest przyczyną burd i awantur, w których często są poszkodowani niewinni ludzie, przychodzący na stadiony po to, żeby miło i przyjemnie spędzić czas, a przede wszystkim, żeby obejrzeć sportowe widowisko, jakim jest mecz piłkarski. Policjanci przestrzegali młodzież przed zachowaniami niezgodnymi z prawem, tj. niszczenie infrastruktury, mienia publicznego, spożywanie alkoholu na stadionach, używanie środków pirotechnicznych oraz konsekwencjami niewłaściwego zachowania. Celem prelekcji było pokazanie, że kibicowanie może być przyjemne  i dalekie od chuligaństwa. O tym właśnie mówi „Kodeks Młodego Kibica”, z  którym  zapoznani zostali nasi uczniowie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania