Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
KLASA IIIC NAJLEPSZA W MISTRZOSTWACH SZKOŁY W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Warszawa 02.03.2017

W dniach 16 i 23 lutego br. roku, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Szkoły w koszykówce chłopców.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 7 drużyn z klas I-III. Zespoły podzielone zostały na 2 grupy, a mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” . W kolejnym etapie dwie najlepsze klasy z każdej grupy grały o miejsca 1-4 w turnieju, a zespoły z miejsc trzecich o miejsce 5. Czas trwania każdego spotkania wynosił 12 minut.

Mecze dostarczyły kibicom wielu wrażeń i były bardzo zacięte. W półfinałach klasa IIIc pokonała IIa 19:6, a IIc zwyciężyła 12:9 z IIIa. W meczu o 5 miejsce Ia uległa IIIb 6:16, a w pojedynku o 3 miejsce w mistrzostwach IIIa wygrała z IIa 6:2. W finale spotkały się 2 najlepsze zespoły w całym turnieju – IIIc i IIc. Po bardzo wyrównanym spotkaniu górą okazali się trzecioklasiści zwyciężając 6:3. Najskuteczniejszym zawodnikiem mistrzostw został Dominik Gdula z klasy IIIc, który zdobył 24 punkty.