Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum w Dankowicach
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum w Dankowicach
Warszawa 06.02.2015

POLA NADZIEI

W niedzielę 14 grudnia przy naszym kościele parafialnym odbył się kolejny kiermasz bożonarodzeniowy. Tak jak w zeszłym roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami postanowili zbierać pieniądze na akcję Pola Nadziei i tym samym wesprzeć budowę stacjonarnego hospicjum im. Jana Pała II w Bielsku- Białej.
Już po mszy świętej o godzinie ósmej rano istniała możliwość nabycia rozmaitych ozdób świątecznych. Młodzież poświęciła na ich przygotowanie sporo czasu, ponieważ od samego początku listopada miała zakasane do pracy rękawy. Sprzedawany „towar” był bardzo urozmaicony. Sporym zainteresowaniem cieszyły się bombki wykonane czasochłonną metodą decoupage, ozdobione cekinami czy brokatem oraz śliczne choinki z lekkich piórek. Niepowtarzalne anioły z masy solnej i stroiki świąteczne również znalazły swych sympatyków. Były i szydełkowe gwiazdki, dzwonki, aniołki, choinki, które rozeszły się w mgnieniu oka. Nie zabrakło oczywiście kartek - także ręcznie zrobionych. Precyzyjnie haftowane, rysowane, wyklejane wywoływały uśmiechy na twarzach kupujących. Wyroby ceramiczne, wypychane lalki, misie, zawieszki przyciągały uwagę zwłaszcza dzieci. Zespół sprzedających w składzie: Kinga Tatara, Magdalena Jonkisz, Joanna Jonkisz, Zofia Berezowska, Adrianna Drabek i Klaudia Jonkisz pod opieką pań: Zofii Bierońskiej, Marzeny Nycz oraz Agnieszki Berezowskiej mógł, dzięki uprzejmości księży, zagrzać się przy ciepłej kawie i herbacie na plebani podczas przerwy w rozprowadzaniu wszystkich drobiazgów. Serdecznie też za tę uprzejmość dziękujemy! Niezwykle miło było nam słyszeć słowa pochwały dla wykonanych prac i ogólnej działalności. Bardzo było to motywujące do podejmowania dalszych działań w przyszłym roku.
Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję, wsparli nas, a przy tym samym budowę hospicjum. Myślę, że dla każdego z nas dzień ten był wspaniałym doświadczeniem, nauką bezinteresownej pomocy, okazją do współpracy, do dzielenia szczęścia i niesienia światu NADZIEI…

Klaudia Jonkisz

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania