Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Kartki świąteczne

Kartki świąteczne

Warszawa 05.12.2017

Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy przeszło stuletnia tradycja wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Kiedyś kartki świąteczne ręcznie robione cieszyły się dużą popularnością. Gdy w święta w sklepach nie można było kupić pięknych, gotowych kartek, pozostawały kartki świąteczne ręcznie robione. Zastanawialiście się jednak kiedyś skąd wzięła się tradycja na kartki świąteczne? Zasługę wynalezienia świątecznych pocztówek przypisuje się Szkotowi Thomasowi Sturrock. Stworzył on pierwszą kartkę świąteczną.

A dzisiaj..., czy wysyła się jeszcze kartki świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia? Wygląda na to, że w dobie internetu coraz rzadziej wysyłamy kartki do rodziny i znajomych. Może warto jednak powrócić do tej tradycji w święta 2017?  Dlatego w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne "Kartki świąteczne - Boże Narodzenie". Zajęcia przeprowadzone zostały 6 i 22 listopada 2017 r. pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Agnieszki Świstowskiej-Majdan. W warsztatach uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczycielki. Każdy miał chwilę, by pobawić się  w artystę i zaprojektować swoje  kartki świąteczne. Otoczeni ozdobami, wstążkami  i kokardami mogliśmy puścić wodzę fantazji  i stworzyć wszystko od podstaw. Powstały małe dzieła sztuki, które zostały wystawione na kiermaszu. Ręcznie robione kartki cieszyły się dużym powodzeniem.                

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania