Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum w Dankowicach
KARTKI ŚWIĄTECZNE

KARTKI ŚWIĄTECZNE

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum w Dankowicach
Warszawa 29.11.2013

Spółdzielnia Dobrych Serc

„Przekazywanie życzeń świątecznych to jest przekazywanie radości ale także dawanie świadectwa przywiązania do tradycji, pokazywania czym dla nas jest Boże Narodzenie, że to historia zbawienia trwa również w nas.”

(Jan Pospieszalski, wPolityce.pl)

Za wynalazcę świątecznych pocztówek uznaje się szkota Thomasa Sturrock, który pierwszą kartkę stworzył około roku 1841. Dwa lata później na zlecenie sir Henry'ego Cole'a, dyrektora Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, wyprodukowano pierwsze drukowane kartki.

My także postanowiliśmy kultywować tę tradycję, dlatego nasi uczniowie na zajęciach artystycznych wykonują kartki świąteczne. Chociaż do świąt jeszcze kilka tygodni, my już zaczęliśmy przygotowania do kiermaszu świątecznego. Wspólna praca daje mnóstwo radości i satysfakcji, a jej efektem są przepiękne, tchnące duchem Bożego Narodzenia, kartki.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania