Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Kangur matematyczny.

Kangur matematyczny.

Warszawa 22.03.2017

Szesnastego marca 2017 r. matematycznie uzdolniona młodzież w całej Polsce zmierzyła się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Konkurs organizowany jest równolegle w większości krajów europejskich, co czyni go nieoficjalnym świętem popularyzacji królowej nauk. W Polsce jest organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W konkursie biorą udział uczniowie , którzy lubią matematykę i potrafią rozwiązywać nietypowe zadania. Aby poradzić sobie z zadaniami nie potrzebna jest znajomość wszystkich wzorów matematycznych, ale bystre oko i badawczy umysł .

W tym roku szkolnym w kategorii Kadet wzięli udział następujący uczniowie z naszej szkoły: Radosław Musiał, Aleksandra Ząbek z klasy II b oraz Paweł Rokoszak
i Mikołaj Żelazko z II a, natomiast w kategorii Junior: Bartłomiej Miłoś, Paweł Miłoś, Bartłomiej Pazdro z III a oraz Oliwia Kalicka z III b.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania