Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół Samorządowych w Zabielu

Już wiemy co zrobimy z oszczędnościami!!!

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół Samorządowych w Zabielu
Warszawa 28.04.2014

Pamiętaj! Dobrym miejscem dla Twoich oszczędności jest młodzieżowe konto bankowe - warto mieć kontrolę nad finansami.

W ramach spotkania z opiekunem SKO - p. Małgorzatą Łosiewską - dowiedzieliśmy się wiele na temat kont młodzieżowych. Posiadając konto dla młodych, sami swobodnie dysponujemy zgromadzonymi na nim pieniędzmi. Posiadamy praktycznie 24h na dobę  dostęp do swojego rachunku przez internet, a dzięki temu możemy również wykonywać, np. przelewy.
Dużą zaletą konta jest także posiadanie karty płatniczej. Za jej pomocą możemy płacić i w tradycyjnych sklepach i za zakupy w internecie, doładować telefon oraz wypłacać gotówkę z bankomatów w kraju i za granicą.

Konta młodzieżowe są przydatne również z tego względu, że ułatwiają nam kontrolę wydatków i motywują do systematycznego oszczędzania. Łatwiej jest nam zmobilizować się do odłożenia części kieszonkowego, gdy widzimy konkretną sumę, o jaką przyrósł stan naszego konta.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania