Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Jedynka w Orszaku Trzech Króli

Jedynka w Orszaku Trzech Króli

Warszawa 07.01.2018

6 stycznia po raz kolejny uczniowie, rodzice i nauczyciele Jedynki wzięli udział w organizowanej przez Parafię Trójcy Przenajświetszej, Urząd Miasta, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Krasnostawski Dom Kultury -Uroczystości Objawienia Pańskiego.

Przemarsz barwnego korowodu rozpoczął  się Mszą św. o godzinie 12. w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej. W tej niezwykłej uroczystości nie zabrakło władz miasta,rodziców, uczniów. Oprawę artystyczną tej niecodziennej i niezwykłej uroczystości pzygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem siostry Stanisławy, natomiast występ scholi przygotowała pani Litkowska z MDK. Symbole związane z uroczystością Święta Trzech Króli zostały przygotowane przez uczniów, zebrane ofiary zasilą nasze konto SKO. Po uroczystościach w kościele barwny korowód kolędników przeszedl  ulicą Okrzei na Rynek Krasnostawski, gdzie odbyło się uroczyste kolędowanie. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień