Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Jedynka w hołdzie największemu autorytetowi moralnemu Polski i Świata

Jedynka w hołdzie największemu autorytetowi moralnemu Polski i Świata

Warszawa 15.10.2018

Pamięć o Wielkim Papieżu, Polaku, Człowieku - Ojcu Świętym Janie Pawle II jest wciąż żywa wśród nas Polaków..W tym roku Talentowicze zaplanowali obchody Tygodnia Papieskiego dla społeczności Jedynki.

W pierwszym dzień obchodów minął pod nazwą "Papieskie czytanie". O godzinie 10:45 na wzór narodowego czytania Talentowicze odczytali  uczniom  klas I-III fragmenty listu skierowanego do dzieci całego świata z okazji Narodzin Jezusa, natomiast  klasy VI-VIII i młodzież gimnazjalna wysłuchała fragmentu Homilii wygłoszonej na Westerplatte w czerwcu 1987 roku.Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły zapamiętają papieskie przesłanie, że "Przyszłość Polski zależy od nas i od nas musi zależeć.To jest nasza Ojczyzna- to nasze "być" i nasze"mieć". Jan Paweł II

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania