Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Jasełka

Jasełka

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 15.01.2015

Przedstawienie w wykonaniu uczniów gimnazjum

W dniu 14 stycznia 2015 r. w ZS w Latowiczu odbyło się semestralne zebranie z rodzicami, na którym uczniowie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu przedstawili Jasełka. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale i  młodzież. JASEŁKA  w  wykonaniu  uczniów  klas I-III Gimnazjum wprowadziły nas w poświąteczny nastrój. Uczniowie w strojach występowali przed swoimi rodzicami i nauczycielami. Salę zdobiła piękna dekoracja. Zaśnieżony las z rozgwieżdżonym niebem, choinki. Zgromadzeni po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa. Ukazane zostały scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, zakończony wspólnym śpiewem pastorałki latowickiej. Występ uczniów  był  pełen otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła.

Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu, czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku, z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika. Dobrym tego przykładem jest Zespół Szkół   w Latowiczu. W tym roku uczniowie gimnazjum, pod kierownictwem pana Zygmunta Tomasza Gajowniczka przygotowali przedstawienie, którego przesłanie można by było streścić takimi słowami:

Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę,
Zawsze wtedy jest  Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie,
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.


Jednym słowem, w szkole dało się odczuć magiczną, poświąteczną atmosferę. Dzięki niej nie brakło uśmiechów a nawet wzruszeń.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania