Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Jakie to banknoty?-starsi dzielą się wiedzą z młodszymi

Jakie to banknoty?-starsi dzielą się wiedzą z młodszymi

Warszawa 02.03.2018

Talentowicze nie tylko lubią zgłębiać swoją wiedzę w różnych dziedzin nauki, ale też chętnie dzielą się nią z młodszymi.

Grupa Talentowiczów z klasy klasy IIIB :Julka Maślona, Eliza Ostrowska, Kasia Ćwir, Julka Saran, Natalia Czyż i Kacper Buraczyński poprowadziła  2 marca 2018 roku  warsztaty z dziećmi z klas I-III  nt. „ Najciekawsze i najpopularniejsze  banknoty świata”. Młodzież przygotowała w trzech językach ( polskim, angielskim i niemieckim) ciekawą prezentację multimedialną, dzięki której  najmłodsi dowiedzieli się, jakie banknoty są: w Europie, w  Ameryce, w Azji czy w Afryce. Najbardziej podobały się randy południowoafrykańskie, które przedstawiają wizerunki zwierząt zamieszkujących Afrykę:słonie, zebry, żyrafy, lwy itp. Była to bardzo cenna lekcja w wykonaniu starszych kolegów, którzy mogli jednocześnie zaprezentować swoje zdolności językowe. Talentowicze zachęcali jednocześnie do oszczędzania i do nauki języków obcych,aby  w przyszłości realizować swoje mozliwości podróżowania i poznawania świata.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania