Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Jakie będzie kino w przyszłości?

Jakie będzie kino w przyszłości?

Warszawa 10.03.2015

Na to, ale i wiele innych trudnych pytań dotyczących nowinek kinematograficznych znają już odpowiedź pierwszoklasiści, którzy uczestniczyli w ciekawej lekcji w kinie, która odbyła się w miniony piątek, czyli 6 marca w Krotoszynie.

 Spotkanie rozpoczęło  się pokazem multimedialnym dotyczącym nowych technologii zastosowanych w filmach, następnie zapoznani zostali z pojęciami i terminami z zakresu języka filmu, zobaczyli najnowocześniejsze kina, 
np. w Dubaju. Po „żywej” lekcji uczniowie oglądali film „Percy Jackson: Morze potworów”, w którym zastosowano niektóre z tych nowinek technologicznych. Co ważne multimedialna lekcja zgodna była z Podstawą programową kształcenia ogólnego, z programem edukacji medialnej. 
Tak więc oprócz rozrywki uczniowie posiedli wiedzę i z pewnością będą na niej bazować, oglądając, już bardziej świadomie, kolejne projekcje filmowe. Ponadto nasi uczniowie w czasie całego ponad 2,5-godzinnego przedsięwzięcia wykazali się wysoką kulturą osobistą, dając pozytywny przykład właściwego zachowania uczniom z innych gimnazjów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii