Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
„Jak powstają gazety? Historia i współczesność” –  warsztaty w Domu Gazety Olsztyńskiej

„Jak powstają gazety? Historia i współczesność” – warsztaty w Domu Gazety Olsztyńskiej

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 26.03.2017

23 marca grupa gimnazjalistów z klasy I c i II uczestniczyła w warsztatach w Domu Gazety Olsztyńskiej pt. „Jak powstają gazety? Historia i współczesność”.

Na zajęciach prezentowane były techniki przygotowania tekstu do druku oraz powielania z okresu ukazywania się „Gazety Olsztyńskiej”. Gimnazjaliści bawili się w układanie słów z pojedynczych zabytkowych czcionek, poznali specjalistyczne słownictwo związane z prasą (np. łam, kaszta, zecer, linotyp, korekta, periodyk), poznali historię naszej lokalnej gazety, mieli możliwość obejrzenia i poczytania kilkudziesięcioletnich egzemplarzy warmińskiej prasy i wykonania pamiątkowego druku. Rozwiązywali także krzyżówkę podsumowującą świeżo nabytą wiedzę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień