Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
IV koncert charytatywny

IV koncert charytatywny

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Warszawa 02.11.2016

Śpiewamy i gramy dla pana Piotra

W rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra w Gimnazjum w Wróblińcu odbył się już IV koncert charytatywny.

Bardzo licznie zgromadzeni parafianie oraz goście z okolicznych miejscowości i goście zaproszeni, a wśród nich: proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Gądkowicach -  ks. kanonik Grzegorz Jóźwicki, wiceburmistrz Milicza p. Sławomir Strzelecki, radni Rady Miejskiej w Miliczu) mieli zaszczyt uczestniczenia w duchowej i muzycznej uczcie dedykowanej Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji XVI Dnia Papieskiego.

Koncert był wyjątkowy nie tylko ze względu na Osobę Papieża Polaka, ale również ze względu na jego cel, którym była pomoc choremu parafianinowi – panu Piotrowi z Gądkowic – wielkiemu społecznikowi i człowiekowi, który nigdy nie był obojętny na ludzkie problemy.

Koncert charytatywny otwarła dyrektor szkoły – pani Anna Miszkiewicz, a następnie na scenę zaprosiła wszystkich artystów.

Bogactwo głosów, różnorodność instrumentów od klawiszy, poprzez gitary, djembe, a skończywszy na skrzypcach wywołała wiele wzniosłych doznać artystyczno-duchowych, o czym po koncercie zapewniali przybyli goście – przyjaciele świętego Jana Pawła II i pana Piotra, dla którego wszyscy ochoczo wrzucali datki.

Klamrą całego koncertu była ulubiona pieśń papieża „Barka”, którą w duchu jedności, wspólnoty i solidarności zaśpiewali wspólnie: uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele i przyjaciele Gimnazjum we Wróblińcu.

Po tych wokalno-instrumentalnych popisach głos zajęła Dyrektor Gimnazjum we Wróblińcu – p. Anna Miszkiewicz. Podkreśliła ona piękno dzisiejszej młodzieży, zwłaszcza tej gimnazjalnej, której przypięto „łatkę” emerytów. Młodzi z Wróblica śpiewali natomiast: „Nie bądź emerytem, ocknij się!”

Swą postawą, chęcią bezinteresownej pomocy gimnazjaliści po raz kolejny złamali przypisany im stereotyp, od którego my – dorośli musimy im pomóc się uwolnić, bo zasługują na wielkie uznanie. Młodzi są bowiem przyszłością narodu! To do nich najczęściej kierował swoje słowa Przyjaciel młodzieży Jan Paweł II. To na nich liczył, apelując:

Niedzielna uczta dla ducha, była zrazem ucztą dla ciała. Rodzice uczniów upiekli pyszne ciasta napojów. Natomiast strażacy Z OSP Gądkowice serwowali żurek i grochówkę z kotła.

Obchody Dnia Papieskiego połączone były również z Dniem Dawcy Szpiku. W szkolnym holu czynne było stoisko Fundacji DKMS, gdzie mogli zgłaszać się potencjalni dawcy szpiku kostnego.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii